184684J63RCA-F
Part Number:
184684J63RCA-F
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 63VDC RADIAL
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V