ECW-F6204HLB
Part Number:
ECW-F6204HLB
Description:
CAP FILM 0.2UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.776" (19.70mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.406" W (18.00mm x 10.30mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V