ECW-F6624JLB
Part Number:
ECW-F6624JLB
Description:
CAP FILM 0.62UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.62 µF
Height - Seated (Max) :
0.933" (23.70mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.102" L x 0.476" W (28.00mm x 12.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V