ECW-F4754JLB
Part Number:
ECW-F4754JLB
Description:
CAP FILM 0.75UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.75 µF
Height - Seated (Max) :
0.949" (24.10mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.484" W (20.50mm x 12.30mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V