ECW-FD2J395JQ
Part Number:
ECW-FD2J395JQ
Description:
CAP FILM 3.9UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
3.9 µF
Height - Seated (Max) :
1.146" (29.10mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.996" L x 0.654" W (25.30mm x 16.60mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V