ECW-F4334JBP
Part Number:
ECW-F4334JBP
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Lead Spacing :
0.669" (17.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.787" L x 0.453" W (20.00mm x 11.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V