PSB2302150KHL
Part Number:
PSB2302150KHL
Description:
CAP FILM 0.015UF 10% 3KVDC RAD
Capacitance :
0.015 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
38 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.512" W (26.50mm x 13.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
750V
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)