ECW-F6303RJL
Part Number:
ECW-F6303RJL
Description:
CAP FILM 0.03UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.03 µF
Height - Seated (Max) :
0.579" (14.70mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.512" L x 0.272" W (13.00mm x 6.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V