ECW-F4434HB
Part Number:
ECW-F4434HB
Description:
CAP FILM 0.43UF 3% 400VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.43 µF
Height - Seated (Max) :
0.673" (17.10mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.421" W (18.00mm x 10.70mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V