B32563J3475J000
Part Number:
B32563J3475J000
Description:
CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC 2DIP
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.945" L x 0.480" W (24.00mm x 12.20mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V