730P224X9400
Part Number:
730P224X9400
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.386" Dia x 1.000" L (9.80mm x 25.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V