730P334X9400
Part Number:
730P334X9400
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.469" Dia x 1.000" L (11.90mm x 25.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V