EFDKS60K106D102LH
Part Number:
EFDKS60K106D102LH
Description:
CAP FILM 10UF 10% 600VDC RAD
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
1.213" (30.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
600V