ECW-F6304HLB
Part Number:
ECW-F6304HLB
Description:
CAP FILM 0.3UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.874" (22.20mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.429" W (20.50mm x 10.90mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V