BFC246855394
Part Number:
BFC246855394
Description:
CAP FILM 0.39UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.768" (19.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.291" W (17.50mm x 7.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
400V