BFC233816333
Part Number:
BFC233816333
Description:
CAP FILM 0.033UF 1KVDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.033 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature :
-50°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
X1
Voltage Rating - AC :
440V
Voltage Rating - DC :
1000V (1kV)