MYH334K300G25
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics
Part Number:
MYH334K300G25
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 1.5KVDC RAD
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Category :
Film Capacitors
Applications :
Automotive; EMI, RFI Suppression
Capacitance :
0.33 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
1.004" (25.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200, Y2
Size / Dimension :
1.024" L x 0.591" W (26.00mm x 15.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)