QXT2J683KRP7FR
Part Number:
QXT2J683KRP7FR
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
1.075" (27.30mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.945" L x 0.492" W (24.00mm x 12.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
630V