ECW-F6164HLB
Part Number:
ECW-F6164HLB
Description:
CAP FILM 0.16UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.16 µF
Height - Seated (Max) :
0.740" (18.80mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.366" W (18.00mm x 9.30mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V