QXP2K154KRP7FT
Part Number:
QXP2K154KRP7FT
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 800VDC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.945" (24.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.378" W (26.50mm x 9.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
800V