ALH224K451A022
Part Number:
ALH224K451A022
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 450VAC RAD
Capacitance :
0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30.9 mOhms
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
0.819" (20.80mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
450V