ECW-F4684HB
Part Number:
ECW-F4684HB
Description:
CAP FILM 0.68UF 3% 400VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.465" W (20.50mm x 11.80mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V