QXP2J334KRPT
Part Number:
QXP2J334KRPT
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.811" (20.60mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.421" W (26.50mm x 10.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V