ECW-F4434HBB
Part Number:
ECW-F4434HBB
Description:
CAP FILM 0.43UF 3% 400VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.43 µF
Height - Seated (Max) :
0.886" (22.50mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.551" W (23.00mm x 14.00mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V