684MWR630K
Part Number:
684MWR630K
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC AXIAL
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.68 µF
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Low ESR
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.728" Dia x 1.339" L (18.50mm x 34.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
220V
Voltage Rating - DC :
630V