ECW-F2395HA
Part Number:
ECW-F2395HA
Description:
CAP FILM 3.9UF 3% 250VDC RADIAL
Capacitance :
3.9 µF
Height - Seated (Max) :
0.819" (20.80mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.937" L x 0.531" W (23.80mm x 13.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V