QXP2G684KRPT
Part Number:
QXP2G684KRPT
Description:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.870" (22.10mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.484" W (26.50mm x 12.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
400V