BFC237515272
Part Number:
BFC237515272
Description:
CAP FILM 2700PF 3.5% 630VDC RAD
Capacitance :
2700 pF
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.571" L x 0.256" W (14.50mm x 6.50mm)
Tolerance :
±3.5%
Voltage Rating - AC :
300V
Voltage Rating - DC :
630V