B32563J1685K000
Part Number:
B32563J1685K000
Description:
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC 2DIP
Capacitance :
6.8 µF
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.945" L x 0.276" W (24.00mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V