B32674D3475K189
Part Number:
B32674D3475K189
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 300VDC RADIAL
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8.9 mOhms
Features :
Long Life
Height - Seated (Max) :
0.965" (24.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
300V