PPA2302470KJ
Part Number:
PPA2302470KJ
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 3KVDC AXIAL
Capacitance :
0.047 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.807" Dia x 1.260" L (20.50mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
750V
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)