PPA2302470KN
Part Number:
PPA2302470KN
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 3KVDC AXIAL
Capacitance :
0.047 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
17.8 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.630" Dia x 1.732" L (16.00mm x 44.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
750V
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)