PSB2202330KGL
Part Number:
PSB2202330KGL
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 2KVDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20.5 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)