MKP385E4122AKKI2B0
Part Number:
MKP385E4122AKKI2B0
Description:
CAP FILM 0.12UF 10% 2KVDC RAD
Capacitance :
0.12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
39 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.106" (28.10mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)