ECW-F2W335JAB
Part Number:
ECW-F2W335JAB
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.886" (22.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.035" L x 0.461" W (26.30mm x 11.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V