ECW-F2W275KA
Part Number:
ECW-F2W275KA
Description:
CAP FILM 2.7UF 10% 450VDC RADIAL
Capacitance :
2.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.035" L x 0.417" W (26.30mm x 10.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V