MKP385E3332BJKI2B0
Part Number:
MKP385E3332BJKI2B0
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 2.5KVDC RAD
Capacitance :
0.033 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
95 mOhms
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
800V
Voltage Rating - DC :
2500V (2.5kV)