ECW-F6394RHL
Part Number:
ECW-F6394RHL
Description:
CAP FILM 0.39UF 3% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.945" (24.00mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.807" L x 0.488" W (20.50mm x 12.40mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V