ECW-F4684RJB
Part Number:
ECW-F4684RJB
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC RADIAL
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
1.043" (26.50mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.571" W (23.00mm x 14.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V