MKT1813447404R
Part Number:
MKT1813447404R
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.433" Dia x 1.043" L (11.00mm x 26.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V