ECW-F4115HLB
Part Number:
ECW-F4115HLB
Description:
CAP FILM 1.1UF 3% 400VDC RADIAL
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
1.1 µF
Height - Seated (Max) :
1.004" (25.50mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.535" W (23.00mm x 13.60mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V