B32564J1106K000
Part Number:
B32564J1106K000
Description:
CAP FILM 10UF 10% 100VDC 2DIP
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.142" L x 0.299" W (29.00mm x 7.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
63V
Voltage Rating - DC :
100V