QXP2K334KRP7FX
Part Number:
QXP2K334KRP7FX
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 800VDC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
1.043" (26.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.240" L x 0.476" W (31.50mm x 12.10mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
800V