PPA2202680KJ
Part Number:
PPA2202680KJ
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 2KVDC AXIAL
Capacitance :
0.068 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11.8 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.591" Dia x 1.260" L (15.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
650V
Voltage Rating - DC :
2000V (2kV)