QAP2G334KRP
Manufacturer:
Nichicon
Part Number:
QAP2G334KRP
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC AXIAL
In Stock:
99
Manufacturer :
Nichicon
Category :
Film Capacitors
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
0.33 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
0.559" W, 0.299" T x 1.181" L (14.20mm, 7.60mm x 30.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V