PPA2252470KJ
Part Number:
PPA2252470KJ
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 2.5KVDC AXL
Capacitance :
0.047 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
16.5 mOhms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.591" Dia x 1.260" L (15.00mm x 32.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
700V
Voltage Rating - DC :
2500V (2.5kV)