B32774H6155K000
Part Number:
B32774H6155K000
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 1.5KVDC RAD
Applications :
Automotive; DC Link, DC Filtering
Capacitance :
1.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.3 mOhms
Height - Seated (Max) :
1.181" (30.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
1.240" L x 0.748" W (31.50mm x 19.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1500V (1.5kV)