ECW-F2335HAQ
Part Number:
ECW-F2335HAQ
Description:
CAP FILM 3.3UF 3% 250VDC RADIAL
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
1.055" (26.80mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.937" L x 0.492" W (23.80mm x 12.50mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
250V