F340X143348MKM2T0
Part Number:
F340X143348MKM2T0
Description:
MKP F340X1 0,33F 20% 480VAC
Capacitance :
0.33 µF
Features :
85C/85% Humidity
Height - Seated (Max) :
0.933" (23.70mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
480V, 530V
Voltage Rating - DC :
800V