QXP2J334JRPT
Part Number:
QXP2J334JRPT
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.850" (21.60mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.421" W (26.50mm x 10.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
630V